The Tall Ships Races 2021

The Tall Ships Races on avamere võidusõit, kus osaleb enam kui sada erinevas suuruses purjeõppelaeva kogu maailmast. Regatt peatub 2021. aasta juulikuus Tallinna sadamates.

Vaatemängulise regati eesmärk on ühiselt purjetades edendada rahvusvahelist suhtlust ning arendada noorte mereharidust ja meeskonnatöö oskusi – üle poole iga laeva meeskonnast koosneb 15–25-aastastest noortest, kes saavad regatil hindamatu kogemuse.

Regati peakorraldajaks on rahvusvaheline purjeõppeassotsiatsioon Sail Training International.

Regatil võistlevad nii ajaloolised purjekad kui ka kaasaegsed ookeanijahid, kuid  auhinnatud saavad ka need, kes on enim panustanud rahvaste vahelise mõistmise, sõpruse ja koostöö arendamisse. Oma tegevusega on The Tall Ships Races nomineeritud Nobeli rahupreemiale.

15. – 18. juuli 2021, kui Tallinn on purjeregati The Tall Ships Races võõrustajaks, muutuvad pealinna sadamad suureks merefestivali alaks, kus kolme päeva jooksul saab tasuta külastada majesteetlikke laevu, osaleda erinevatel üritustel ja kontsertidel ning nautida värvikat sadamamelu. Huvilised saavad regatil osalevaid purjeõppelaevu tasuta külastada Vanasadamas, Noblessneris ja Lennusadamas.