Uudised

4. märts 2020

Tallinn kutsub noori osalema The Tall Ships Races purjeõpperegatil

Sel suvel toimub rahvusvaheline purjeõpperegatt The Tall Ships Races Portugali, Hispaania ja Prantsusmaa rannikul ning Tallinn pakub noortele võimalust osaleda regati ühel etapil. Linn katab noore koolituskulud 600 euro ulatuses ning kandideerimine kestab kuni 6. aprillini 2020.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul avaneb noortel unikaalne võimalus osaleda elu suurimal seiklusel, töötada rahvusvahelises meeskonnas ning saada meresõidu- ja purjetamiskogemus. „2021. aasta suvel ka Tallinna sadamatesse jõudev purjeregatt The Tall Ships Races on unikaalne just seetõttu, et pool iga laeva meeskonnast koosneb 15–25-aastastest noortest ning see võistlus on paljudel esimene kogemus avamerel purjetada. Soovitan kindlasti purjeõppele kandideerida,“ lisas abilinnapea.

Purjeõppele saavad kandideerida noored, kes on võistluse toimumise ajal (2. juuli – 9.august 2020) vanuses 15–25 aastat (k.a) ning eelistatavalt elavad rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas. Osaleda on võimalik purjeõppelaeval kas regati esimesel etapil 5. – 9. juuli 2020 marsruudil Lissabon (Portugal) – Cádiz (Hispaania), teisel etapil 12. – 24. juuli 2020 Cádiz (Hispaania) – A Coruña (Hispaania) või kolmandal etapil 27. juuli – 6. august 2020 marsruudil A Coruña (Hispaania) – Dunkirk (Prantsusmaa). Tallinna linn kannab osaleja koolituskulud kuni 600 euro ulatuses ja pakub välja purjeõppekohad laevadel.

Lisainfo ja kandideerimine https://tallshipstallinn.ee/tulepurjetama/

The Tall Ships Races on avamere võidusõit, kus osaleb enam kui sada erinevas suuruses purjeõppelaeva kogu maailmast. Regati eesmärk on ühiselt purjetades edendada rahvusvahelist suhtlust ning arendada noorte mereharidust ja meeskonnatöö oskusi. Regati peakorraldajaks on rahvusvaheline purjeõppeassotsiatsioon Sail Training International. 2021. aasta juulikuus võõrustavad The Tall Ships Races laevastikku Tallinna sadamad.