Regatt

The Tall Ships Races on üks maailma väärikamaid regatte. Mitmeid päevi kestval avamerevõidusõidul võtavad mõõtu nii ajaloolised hiigellaevad kui kaasaegsed ookeanijahid. Regati teeb eriliseks aga just meeskonnaliikmete vanus ja meresõidu kogemus – pooled osalejad on vanuses 15-25 ning see on nende esimene kogemus avamerel purjetada.

Traditsiooniliselt toimub The Tall Ships Races regati ajal kolm suuremat võidusõitu, mis kulgevad riigist riiki, viies merekultuuri kõigi huvilisteni.

Regati eesmärgiks on noorte innustamine ning meresõidukogemuse pakkumine. Elu merel koos teistest rahvusest noortega on omaette kogemus, mis jääb meelde kogu eluks. Lisaks hoitakse aus meretraditsioone ning käigus ajaloolisi purjelaevu. Oluline osa on ka loodussõbralikul ellusuhtumisel ning mere kui looduskeskkonna hoidmisel.

Maailma ainulaadseima laevastiku vastuvõtt on erakordne vaatepilt, mis muudab kolmeks päevaks võõrustava sadama hiiglaslikuks merefestivali alaks. Sadamates on purjekaid vaatamas iga-aastaselt enam kui 5 miljonit inimest.